Implatech Institute

İMPLANTOLOJİ ve

ORAL MAXİLLOFASİYAL KADAVRA KURSU

Dental İmplantolojide kadavra kursu; implant uygulamaya yeni başlayan veya uzun süreden beri implant uygulasa da kendisini ileri cerrahi konusunda geliştirmek isteyen tüm diş hekimleri için tasarlanmıştır.

Kurs süresince katılımcılar; dikiş atma, yumuşak doku greftleri, kemik grefti, soket koruyucu, membranlı kret büyütme, otojen blok greftleme, allogreft blok greftleme, sinüs greftleme teknikleri, osteotom ve anında implant yerleştirme konularında detaylı ve pratik bilgiler edinme, kadavralarda implant ameliyatı, kemik grefti, yumuşak doku grefti ve anatomik diseksiyon yapma olanaklarına sahip olacaklardır.

ICLO San Francesco Di Sales

ICLO Eğitim ve Araştırma Merkezi, kadavralar üzerinde anatomi ve cerrahi teknikler konusunda uygulamalı kurslar düzenlenen Avrupa’nın en gelişmiş kadavra merkezlerinden biridir.

ICLO tesisi cerrahlara, tıbbi cihaz üreticilerine, tıp alanındaki araştırmacılara, pratik ve cerrahi deneyimlerini geliştirmek ve mükemmelleştirmek için ideal alan ve ekipman sunmaktadır. Merkezde eksiksiz bir “Taze Dondurulmuş” anatomik numune yelpazesi bulunmaktadır. ICLO, bugün İtalya’da tüm tıbbi uzmanlık alanlarından cerrahlar için bir referans noktası olan önde gelen bir eğitim ve araştırma merkezini işletmektedir.

Merkezin toplam 42 çalışma istasyonuna sahip 6 laboratuvarı, her laboratuvarın kendine ait brifing ve soyunma odaları bulunmaktadır. Merkezde ayrıca 100 kişi kapasiteli bir konferans salonu bulunmaktadır. Tüm laboratuvarlar, brifing odaları ve konferans salonu, cerrahi gösteriler ve talep edilen eğitim faaliyetleri sırasında etkileşim ve katılım sağlayan en gelişmiş ses / görüntü teknolojisi ile bağlantılıdır.

Deneyimli ICLO Ekibi, laboratuvarları hazırlar, diseksiyon sırasında yardımlarını sunar ve her seansın sonunda aletleri ve tüm yüzeyleri temizleyerek sterilize eder. Ameliyatlar görevliler tarafından insan kadavrası üzerinde yapılacaktır. Kurs, her katılımcının deneyimine, bilgisine ve yeteneğine göre bireysel olarak öğrenmesine olanak tanır.