Implatech Institute

KANITA DAYALI

DİŞ HEKİMLİĞİ ve EĞİTİM

Implatech, uluslararası birçok üniversite ve enstitü ile bilimsel çalışmalar yürüterek kanıta dayalı diş hekimliği prensibi ile ürün geliştirmektedir. Geliştirilen ürünlerin doğru kullanımlarını sağlayabilmek için kullanıcılarına yurt içi ve yurt dışında workshoplar, seminerler, kadavra kursları ve lisanüstü eğitimler organize etmektedir.

“Oral Cerrahi ve İmplantoloji Yüksek Lisans” master programı, oral cerrahi alanında ilk adımı atmış olan genel diş hekimleri için tasarlanmıştır. Hali hazırda ameliyat gerçekleştirerek implant uygulamaları yapmakta olup; güvenli, hastanın durumuna uygun ve etkili tedaviler sağlamak için pratik becerilerinizi geliştirerek bilimsel bilgi edinmek isteyen hekimler için idealdir.

“Ortodonti Yüksek Lisans” master programı, öğrencilerini maloklüzyonlu hastaları teşhis edebilmeleri, tedavileri planlayabilmeleri ve yönetebilmeleri için eğiten yoğun bir programdır. İki akademik yıl boyunca sürmektedir.

Saint Camillus Üniversitesi

UniCamillus – Saint Camillus Uluslararası Sağlık ve Tıp Bilimleri Üniversitesi, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri memnuniyetle karşılar ve onları çok yönlü hekim veya sağlık uzmanı olmaları için eğitirken aynı zamanda yetersiz ülke hastalıklarına odaklanır. Bu nedenle Üniversite, özellikle gelişmekte olan ülkeleri etkileyen sağlık sorunlarına insani, bilimsel ve mesleki ilgi gösteren AB ve AB dışı öğrencilere yöneliktir.

Istituto Stomatologico Toscano

Istituto Stomatologico Toscano

Istituto Stomatologico Toscano, 1990’da Prof. Ugo Covani tarafından kurulmuş olan ve diş hekimliği alanında klinik araştırma ve yüksek eğitim için kâr amacı gütmeyen bir vakıftır. Bünyesinde çalışan profesyonellerin birçoğu tarafından düzenlenen kurslarda, yaklaşık 20 yıllık deneyim zenginliğini kullanarak, diş hekimleri ve diş hijyen uzmanlarına ve tıp eğitmenlerine yüksek lisans eğitim programları düzenler.

ICLO San Francesco Di Sales

ICLO San Francesco Di Sales

ICLO Ögretim ve Reasürasyon Merkezi, kadavra üzerinde anatomi ve cerrahi teknikler konusunda pratik kurslar düzenlemektedir. ICLO St. Francis tesisi cerrah, tıbbi cihaz üreticileri, tıp alanındaki araştırmacılar, pratik ve cerrahi deneyimlerini iyileştirmek ve mükemmelleştirmek isteyenler için ideal bir mekan ve donanımlı bir alt yapı sunmaktadır.