TASARIM

ImplatechOne’ın genel çizgileri, geçmişten günümüze ışık tutan bilimsel kanıtlar önderliğinde diş hekimlerinin ve hastaların beklentilerini karşılamaya yönelik son jenerasyon yaklaşımlar göz önünde bulundurularak tanımlanmıştır.

Bu ilk adımdan sonra ileri teknoloji yazılımlar ile 3 boyutlu çizimi yapılan ImplatechOne sonra özel analiz programlarında üretimde kullanılan hammaddeler sisteme tanımlanarak dijital limit ve tolerans değerlendirme testlerinden geçirilmiştir. Bu son jenerasyon tasarım teknolojisi üretim öncesi oluşabilecek hata oranını 0,000001 gibi çok düşük sınırlara taşımaktadır.

Tasarım
Tasarım

HAMMADDE

ImplatechOne üretiminde kullanılan titanyum hammadde, uluslararası standartları en üst seviyede bulunan Amerikan Menşeli ve uluslararası birçok firmanın tedariğini yaptığı Dynamet CARPENTER’dan tedarik edilmektedir. İthal edilen tüm hammaddeler sertifikalı ve çatlak kontrol testlerinden geçmiş olarak ithal edilmiş olsalar dahi üretim öncesi kendi laboratuvarlarımızda son kontrol testleri yapılarak yüksek teknoloji CNC kayar otomatlarında işleme alınmaktadırlar.

Win with CarpenterTüm implant gövde üretiminde, Ti Grade 4 saf titanyum kullanılmakta olup hammaddeden bitmiş ürüne kadar AlFree (Aluminium Free) yani alüminyum içeriği olmayan alaşımsız üretim esas alınmaktadır.

Hammadde
Hammadde

ALUMINIUM FREE

Grade 4 titanyum materyaller yüzey filminin çözünmesi ve korozyonu sonucu vücutta salınım gösteren ilave iyonlar içermeyen %100 bio uyumlu saf malzemelerdir. Grade 5 Titanium alaşımı denilen hammadde alüminyum ve vanadyumun faklı oranlarda hammaddeye eklenmesi ile farklı sertlikte titanyum alaşım elde edilmesini sağlamaktadır. Alaşımda kullanılan farklı malzemelere ve oranlara göre çok çeşitli Grade’lerde titanyum alaşımları günümüzde implant hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

Alaşım titanyumların zararlarına yönelik birçok bilimsel makalede özellikle hammaddeden vücuda salınım yapan metal yüklerinin vücuttaki birikinti ve kalıntı etkileri ile oluşturdukları toksitenin Alzheimer’dan sinir sistemi hastalıklarına birçok istenmeyen etkiyi oluşturma ihtimalinden bahsetmektedir. Ayrıca birçok bilimsel çalışma kemik hücrelerinin saf titanyuma alaşım titanyumdan daha fazla tutunduğunu kanıtlamaktadır.

Aluminium Free Processing

KALİTE KONTROL

Ürettiğimiz her bir ürün son teknoloji dijital yazılımlar, lazer muayene sistemleri ve optik muayene sistemleri ile kontrol edilmektedir. Kontrol ve denetleme süreç yönetimimizde LOT kontrolleri % oranı planlaması ile değil TEK TEK her ürün %100 olarak hassasiyetle incelenmekte ve uluslararası kalite sertifikasyonlarımız doğrultusunda uluslararası normlarda denetleme yetkisi olan üniversite laboratuvarlarında üretim standartlarına uygunluğu denetlenmektedir.

Bu değerlendirmeler kısaca,

  • Stres dağılımları, yükleme dağılımları ve gerilme dağılımlarının değerlendirildiği kırılma testi,
  • Açılandırma sınırları ve direnç sınırlarının belirlendiği tolerans testi,
  • Yüzey kalıntı analizleri ve mikro pürüzlülük kontrolü yapılan yüzey testi,
  • Sterilizasyon süreç denetlemesinin yapıldığı sızdırmazlık testi,
  • Bakteri oluşumu olmaksızın doğru raf ömrü tespiti için raf ömrü testi,

Sağlıkta kalite anlayışı ile uluslararası standartlarda onaylı ürünlerimizin TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’ndan onayını Implatek Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti adıyla veya 2667269148160 numarasıyla sorgulayabilirsiniz.

ImplatechOne, uluslarasrası garanti belgeleri olan ISO ve CE onayları ile sizlere kaliteli ürün & kaliteli çözüm sunmaktadır.

Kalite Kontrol
Kalite Kontrol
Kalite Kontrol