YÜZEY ve STERİLİZASYON

Biyolojik uyumluluğu ve kemik tutunmasını etkileyen en önemli unsurlar implantın gövdesinin hammaddesi, yüzey yapısı, yüzey şekli ve yüzeyin temizliğidir.
Bifazik Kalsiyum Fosfat Yüzey

Son Jenerasyon Doku Dostu Bifazik Kalsiyum Fosfat Yüzey

ImplatechOne, doğaya ve insana duyarlı üretim teknolojisi ile Titanium Grade4 çubuklardan kazınırken soğutma amaçlı ‘’ SAF SU ‘’ kullanılmaktadır ve bu yöntem yağlı üretimin yüzeyde oluşturabileceği tüm negatiflikleri ortadan kaldırmaktadır. Kazıma işlemi sonrası ultrasonik ve cevizkabuğu polisajı ile temizlenen gövdeler optimum kemik uyumu ve doku dostu özellik kazanması için “Kalsiyum Fosfat” kaplama yüzeye hazır hale getirilmektedir.

Kalsiyum Fosfat Yüzey Morfolojisi’nde kemik implant yüzey temas oranı diğer yüzeylere kıyasla %35 daha yüksektir. Amerika menşeli Bifazik Kalsiyum Fosfat yüzey teknolojisi ile implant gövde yüzeyi, birçok bilimsel yayında da belirtilen en iyi osseointegrasyon yüzey mikroporozite aralığı olarak tanımlanan 1,4~1,8 mikron aralığında homojen olarak standardize edilmektedir. Yüzey uygulamasından çıkan implant gövdeleri son teknoloji lazer muayene sistemleri ve optik muayene sistemleri ile %100 kontrolden geçirilir.

Hydroxylapatite >65%, b-TCP, a-TCP and TTCP phase <35%

Kontrolden geçirilen yüzeyleri hazırlanmış implant gövdeleri GAMA Sterilizasyonu ile 5 yıllık raf ömrüne sahip olmaktadır.

Bifazik Kalsiyum Fosfat Yüzey
Bifazik Kalsiyum Fosfat Yüzey
Bifazik Kalsiyum Fosfat Yüzey